Door een goede scheiding tussen inhoud en design kan eenzelfde Drupalsite makkelijk een volledig nieuwe vormgeving krijgen door van theme te wijzigen.
De standaardlayout van Drupal, Garland, is geschikt voor het beheer van een site, alhoewel er ondertussen betere admin themes voorhanden zijn, zie hieronder. Voor het publieke deel van de site kan er best een andere theme gebruikt worden. Er zijn heel wat gratis en betaalde themes te vinden op het internet. Het is geen zo een goed theme om te gebruiken als startpunt om je eigen theme te ontwikkelen, daarvoor zijn de onderstaande starter themes veel meer geschikt.
Bepaalde bedrijven kunnen ook een *.psd omzetten naar een Drupal theme:
Software zoals http://www.artisteer.com kan een standaard maar aanpasbaar Drupal theme opzetten. De verkregen designs van Artisteer doen wat terugdenken aan Frontpage en zijn niet zo ideaal qua html code.
De Sweaver module (http://drupal.org/project/sweaver) geeft je een heel mooie theme builder interface. Hopelijk zal Acquia hun Theme builder die ze ontwikkelden voor Drupal Gardens ook vrijgeven. Ook Lullabot is al een tijdje bezig met een gelijkaardig project: Buzzr dat ook een theme builder heeft.
CSS frameworks zijn erg handig om snel complexe layouts te maken die standard compliant zijn. Bekende voorbeelden zijn Blueprint en 960.gs. Bij Drupal vind je de volgende themes die hierop gebaseerd zijn:
http://drupal.org/project/acquia_prosper
Het themen van forms kan via het opstellen van specifieke *.tpl.php bestanden (zie http://www.lullabot.com/articles/modifying-forms-5-and-6 en http://drupal.org/node/101092), maar er zijn ook enkele modules die je kunnen helpen een pak zaken zonder code te doen:
De documentatiepagina's op deze website zijn © 2000-2009 van de individuele auteurs en kunnen worden gebruikt in overeenstemming met de Creative Commons License, Attribution-ShareAlike 2.0. PHP code is gedistribueerd onder de GNU General Public License
Reacties
Hallo Hans Rossel,
Geweldig dat er al zoveel documentatie in het Nederlands is, toch prettig!
even een kleine opmerking:Bij de link "http://drupal.org/project/admin:" kom ik op een errorpage, na de ":" weggehaald te hebben kwam ik op de goede pagina.
vr. groet,
eric horstman